Logo PGE Narodowy Warszawa

2016-08-12

Zakończyliśmy prace związane z zaprojektowaniem, produkcją i instalacją dwóch kompletów logo PGE Narodowy na Stadionie Narodowym w Warszawie . W przeciągu kilkunastu dni dwie konstrukcje z nazwą PGE Narodowy o wadze 10 ton każda trafiły na elewację obiektu od strony wschodniej i zachodniej.

 

Instalacje, mające 32 metry długości i 8 metrów wysokości każda, zostały wykonane z profili stalowych i aluminium. Litery, z których ułożony jest napis PGE Narodowy, mają wysokość 4 oraz 2 metry i wyposażone są w 65 tys. punktów LED. Zaawansowane rozwiązania LED dają możliwość świecenia w nocy na biało, a w ciągu dnia na niebiesko. Konstrukcja nośna nazwy własnej PGE Narodowego zostła przyspawana do konstrukcji elewacji na wysokości 62 metrów od poziomu Wisły. W pierwszej kolejności napis trafił na elewację zachodnią, tj. od strony Wybrzeża Szczecińskiego (w osi tunelu VIP), a następnie wschodnią, tj. od strony ul. Zielenieckiej (w osi tunelu Królaka).
 
Dzięki możliwościom technicznym naszej drukarni wielkoformatowej wyprodukowaliśmy membranę stanowiącą lico liter dającą efekt niebieskiego koloru w dzień i białego po podświetleniu w nocy .
 
W zakres prac wchodziło zaprojektowanie konstrukcji wsporczej pod logo, projekt instalacji elektrycznej i sterowania BMS .
 
Pomimo wielu utrudnień związanych ze specyfiką pracy na czynnym obiekcie jakim jest Stadion Narodowy wszystkie prace zostały wykonane w terminie.

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu z realizacji: https://youtu.be/r8FWCJrMA6U Rozświetlony Narodowy

 

Zapraszamy do galeri zdjeć z produkcji i montażu.

 

 

 

 

 

 

  __

Pozostałe Aktualności